Kurumsal web sitesi tasarımı

Kurumsal web sitesi tasarımı nedir? ve web dizayn hizmeti almak isteyen kişi yada firmalar hangi yolu takip etmelidir?

Kurumsal web sitesi tasarımı yaptırırken hangi konulara dikkat edilmelidir?

Profesyonel bir web dizayn hizmeti alabilmek için önem vermeniz gereken bazı kriterler vardır;

  • Kurumsal web sitesi tasarımı yaptıracağınız şahıs veya şirket’e ne istediğinizi detaylı bir şekilde anlatan dökümanları iletmelisiniz logo, renkler vs.
  • Web tasarım açısından bir fikriniz yoksa, bu konuyu komple sitenizi tasarlayacak kişi veya firmaya bıraktıysanız, demo çalışma isteyebilirsiniz.
  • Mutlaka bir sözleşme yapın ve anlaşmanızda istediğiniz tüm yapıyı en küçük ayrıntısına kadar belirtin veya yazdırın, sözleşmeyi mutlaka gözden geçirin.
  • Yaptırdığınız siteyi test etmeden onaylamayın, genelde web dizayn yapıldıktan sonra yönetim paneline uayarlama uygulanır. Bu nedenden mutlaka test edip, onaylayın.
  • Web dizayn, Web yazılım, Seo ve Grafik bunlar ayrı hizmetlerdir. Hepsi için sözleşme yapacaksanız çok dikkatli olmalısınız. Misalen siz web dizayn için anlaştınız, yönetim paneli olacakmı diye sormalısınız. Aksi taktirde statik bir web sitesine sahip olursunuz ve tekrardan yönetim paneli yazdırmak zorunda kalırsınız.
  • Web tasarım hizmetlerine seo ve grafik hizmetleri dahil değildir. Yaptıracağınız logo, banner, seo çalışmaları ayrı hesaplanır buna dikkat edin.
  • Kurumsal web sitesi tasarımı seo uyumlu yapılmalıdır. Seo uyumlu tasarım için bazı kriterler vardır. Hızlı olması gereklidir bu işlem kaynak dosyaları (css, js, html vb. gibi) sıkıştırma uygulanarak ve görseller sıkıştırılarak yapılmaktadır.
  • Kurumsal web sitesi tasarımı mutlaka duyarlı (responsive) tasarıma sahip olmalıdır. Web siteniz bilgisayar, telefon ve tablet uyumlu olmalıdır.

Kurumsal web sitesi tasarımı fiyatları ne kadardır?

Kurumsal web sitesi tasarımı için aşağı yukarı fiyatlar firmadan firmaya değişmekle beraber birçok firmada hemen hemen aynıdır. Freelance olarak yapan şahısların ortalama fiyatlarınıda merak ediyorsanız yalnızca ucuz olduğu için çalışmanızı önermemekle birlikte sebepleriyle birlikte aktaracağız.

İstanbul web tasarım ajansları özel web tasarımı ortalama 1.000-1.500 tl civarlarındadır.
E-Ticaret sitesi tasarımları 1.200-4.000 tl civarlarındadır.

Bu işi yapan firmalar için aşağı yukarı fiyatlar yukarıda belirtildiği gibidir. Peki freelance web tasarımcılarda fiyatlar ne durumda.

Bağımsız hizmet verenlerin giderleri fazla olmadığından ve firma düzeyinde iş garantisi sağlamadıkları için fiyatları firmalardan %20 – %60 daha azdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s